אשפגון | טוחן אשפה | טוחני אשפה | מטבחים
banner ashpagon

לשירות והזמנות:
052-6088642
09-8784220

הדרך הנוחה והמהירה לסילוק שאריות מזון ואשפה אורגנית מהמטבח

שאלות נפוצות על טוחני אשפה .

האם טוחן האשפה גורם לבזבוז מים?
טחינת האשפה נעשית באותו זמן ובאותם המים בהם שוטפים את הכיור הסמרטוט כלי האוכל וכדומה ולכן השימוש בטוחני אשפה אינו גורם לבזבוז מים כלל.


האם טוחן אשפה מסוכן לשימוש?
בטוחן אשפה אין סכינים- המדחפים היושבים על צלחת הטחינה בתחתית תא הטחינה אינם חדים כלל. בארה"ב טוחן אשפה דורג כאחד מהמכשירים הבטוחים בבית ובמטבח.


האם טוחן האשפה גורם לסתימות בביוב?
טוחן האשפה טוחן את שאריות המזון לחתיכות זעירות הזורמות בקלות עם המים דרך צנרת הדלוחים במטבח לצנרת הביוב הראשית.-חתיכות אלו אינן גורמות לסתימות בביוב.

האם טוחן האשפה יכול לגרום להצפה במטבח?
הצפה במטבח נגרמת רק במקרה שקופסת ביקורת אינה סגורה היטב- במקרה זה יש לסגור היטב את קופסת הביקורת כמתחייב בתקן.(סגירת קופסת הביקורת תמנע גם יציאת מקקים וריח רע)

האם טוחן האשפה גורם לריח רע במטבח?
טחינת שאריות המזון לביוב מונעת את הסרחון הנובע מהצטברות שאריות מזון בפח האשפה.ריח ביוב במטבח נגרם רק במקרה שלא הורכב מחסום ריח (סיפון) –לפתרון הבעיה יש להרכיב מחסום ריח כמתחייב בתקן.

הביוב שלנו זורם לבור ספיגה האם אפשר להשתמש בטוחן אשפה?
בבית טיפוסי הטוחן מעביר לביוב ביום אחד חומר אורגאני ומים בכמות המקבילה לכמות המים בניאגרה אחת של השירותים-כמות זאת אינה מהווה גורם משמעותי לבור הספיגה

כיצד מתבצעת פעולת הטחינה ?
שאריות האוכל המוכנסות לפתח הטוחן נופלות על צלחת הטחינה המסתובבת ע"י המנוע. הצלחת מאלצת את האשפה והמים (בעזרת הכוח הסיבובי והמדחפים) להסתובב על טבעת הטחינה (הדומה לפומפייה). כאשר האשפה קטנה מספיק כדי שתוכל לעבור דרך החורים בטבעת הטחינה היא מתנקזת עם המים למערכת הביוב הרגילה.

יש הרבה טוחנים בשוק, מה היתרון ברכישת טוחן אשפה באשפגון?
ניסיון של 20 שנה בשירות והתקנות, 13 שנה של יבוא ושווק הביאו אותנו להוביל את שוק טוחני האשפה.

באשפגון
* מענה טלפוני מקצועי אדיב וזמין (לא ע"י חברה הרושמת הודעות) גם בשעות לא מקובלות.
* התקנה מקצועית- במטבחים ישנים וחדשים ובכל סוגי הכיורים.(התקנה מקצועית חשובה לכך שהטוחן יפעל ללא בעיות ונזילות תוך הקפדה אל תפיסת מינימום מקום מתחת לכיור ומינימום הפרעה למערכות אחרות מתחת לכיור)
* התשלום יתבצע לאחר סיום ההתקנה לשביעות רצונכם.
* תעודת אחריות תסופק בסיום ההתקנה והטלפון שלנו יודבק על הטוחן כדי שנהיה זמינים עבורכם.
* יוחלף או יתוקן טוחן שהתקלקל בתקופת האחריות ללא תשלום. (בכפוף לתנאי האחריות).
* יוחלף טוחן שהתקלקל לאחר סיום תקופת האחריות במחיר מוזל או יתוקן במחיר הוגן.

האם טוחן האשפה גורם נזק לסביבה?
מחקרים עצמאים שנערכו בעולם מוכיחים כי טחינת אשפה אורגנית וסילוקה דרך מערכת הביוב הנה הדרך הטובה ביותר לשמירה על הסביבה, זאת ועוד היא נמצאה גם היעלה הנוחה והזולה ביותר.

בשאריות המזון יש כ 80% מים הכלואים בחומר האורגאני, טחינת החומר האורגאני משחררת ממנו את הנוזלים ומפחיתה באופן משמעותי את כמות החומר המוצק לפינוי

פינוי האשפה האורגנית לביוב מפחית כרבע מכמות האשפה ומותיר בפחים אשפה יבשה בלבד
כתוצאה מכך:
א) נעלמים הלכלוך והסרחון של האשפה האורגנית בריקבונה בבית, בחצר וברחוב.
ב) קטנה אוכלוסיית המקקים והמכרסמים הניזונים מן האשפה האורגנית, ומהווים מפגע תברואתי.
ג) פוחת הצורך במשאיות אשפה הגורמות נזק רב לסביבה בפקקי תנועה, רעש, לכלוך וזיהום אוויר.(אשפה יבשה אינה נרקבת ולכן יכולה להמתין זמן רב יותר לפינוי) .
ד) פוחתים שטחי מטמנות האשפה המהוות נזק לסביבה.
ה) קל יותר לטפל למין ולמחזר אשפה יבשה.

בזכות יתרונותיו של טוחן האשפה למשתמש הפרטי, לרשות המוניציפאלית ולשמירה על הסביבה הפך טוחן האשפה למוצר בסיסי בארה"ב- לאחד מכל שני בתי אב יש טוחן אשפה. בערים רבות בארה"ב קיים תקן בניה המחייב התקנת טוחן אשפה בכל מטבח של בית חדש. בערים אלו תמצא טוחן בכל בית כולל בתים המיועדים להשכרה.